Aktualności

        • Sukcesy uczniów w konkursie InstaLogik – VII edycja 2025/2026

        • Z radością informujemy o wspaniałych osiągnięciach naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie InstaLogik VII edycja (2025/2026).

          Jest to  konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4–8 szkoły podstawowej. Jego celem jest rozwijanie logicznego myślenia, zainteresowań matematyką oraz wprowadzanie młodzieży w świat programowania i myślenia komputacyjnego. Konkurs składa się z trzech etapów i stanowi doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności oraz rozwijania pasji. Tym bardziej cieszy fakt, że nasi uczniowie osiągnęli tak wysokie wyniki na szczeblu ogólnopolskim.👩‍🏫
          Uczniowie przygotowani przez p. Marlenę Lachowską

          Klasa 8B 

          •Zuzanna Kałwak -  laureatka III miejsca, najlepszy wynik w delegaturze Wrocław–Psie Pole

          Klasa 8A 

          •Kealyn Bastin -  finalistka na szczeblu ogólnopolskim

          •Stanisław Kordas -  finalista na szczeblu ogólnopolskim

          Klasa 7A

          •Milena Pelc – laureatka I miejsca, najlepszy wynik w delegaturze Wrocław–Psie Pole

          •Dawid Płocieniak – laureat III miejsca

          •Allison Bastin – finalistka na szczeblu ogólnopolskim•Michał Kozłowski – finalista na szczeblu ogólnopolskim

          •Michał Ogiński – finalista na szczeblu ogólnopolskim

          Klasa 7B

          •Aleksandra Orska – laureatka II miejscaKlasa 8A•Kaelyn Bastin – finalistka na szczeblu ogólnopolskim

          •Stanisław Kordas – finalista na szczeblu ogólnopolskim👨‍🏫

          Uczniowie przygotowani przez p. Jacka Lecha

          Klasa 4B

          •Martyna Banik – trzeci wynik w szkole wśród klas 4

          •Maria Pękal – trzeci wynik w klasie 4B

          Klasa 7B

          •Agata Fudała – laureatka II miejsca, drugi wynik w delegaturze Wrocław–Psie Pole👨‍🏫

          Uczniowie przygotowani przez p. Dominika Moleńdzińskiego

          Klasa 4B

          •Wojciech Bodych – uczestnik III etapu, najlepszy wynik w klasie 4B

          Klasa 4C

          •Emil Rohm – laureat III miejsca

          Klasa 5B

          •Filip Fudała – finalista na szczeblu ogólnopolskim

          •Julia Kałwak – laureatka II miejsca•Stanisław Kobuszewski – laureat III miejsca

          Klasa 6A

          •Laura Stanioch – finalistka na szczeblu ogólnopolskim

          Klasa 6C

          •Zuzanna Pękal – laureatka II miejsca, najlepszy wynik w delegaturze Wrocław–Psie Pole🎉

          Gratulacje!Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom tak znakomitych wyników.
          Osiągnięcia te są dowodem ogromnego zaangażowania, systematycznej pracy oraz rozwijania
          matematyczno-informatycznych pasji.

          Życzymy dalszych sukcesów!

      • Zakończenie Roku Szkolnego
        • Zakończenie Roku Szkolnego

        • Szanowni Państwo,
          ze względu na prognozowane wysokie temperatury oraz mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo uczniów, uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się według poniższego harmonogramu:

          W przypadku sprzyjających warunków pogodowych (uroczystość na boisku szkolnym).

          7.30–8.15 – klasy 7 – 8
          8.30–9.15 – klasy 1 – 3
          9.30–10.00 – klasy 4–6

          Po zakończeniu apelu uczniowie udadzą się wraz z wychowawcami do wyznaczonych sal lekcyjnych.

          W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych.

          Uroczystość zostanie przeniesiona do budynku szkoły:

          • 7.30–8.15 – klasy 7–8 (sala gimnastyczna),
          • 8.30–9.15 – klasy 3 (sala gimnastyczna), klasy 1–2 w salach lekcyjnych,
          • 9.30–10.00 – klasy 4–6 w wyznaczonych salach lekcyjnych.
      • Klasowa Kapsuła Czasu, czyli niesamowity lot w przyszłość 🚀🚀🚀
        • Klasowa Kapsuła Czasu, czyli niesamowity lot w przyszłość 🚀🚀🚀

        • W klasach „c” Kapsuła Czasu powoli staje się tradycją. W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie wraz ze swoim wychowawcą wzięli udział w wyjątkowym projekcie- stworzeniu Klasowej Kapsuły Czasu, czyli symbolicznej podróży w przyszłość.

          Każdy uczeń napisał list do siebie… z przyszłości. Dodatkowo do kapsuły trafiły listy pisane do wybranej koleżanki lub kolegi z klasy. Kapsuła została zakopana na szkolnym patio i spędzi tam pięć lat. Projekt okazał się piękną okazją do wspólnego tworzenia historii.

          A zatem, do zobaczenia… w przyszłości! 

           

          Klasa 3c wraz z wychowawcą

        • Projekt Handballmania 🤾🏻‍♀️🤾🏻‍♀️🤾🏻‍♀️

        • W poprzednim tygodniu mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Śląska, Marcina Ciarkowskiego oraz Mateusza Jankowskiego, trenera drużyny WKS Śląsk Wrocław. Podczas spotkania wręczyli oni naszej Dyrekcji podziękowania za umożliwienie uczniom naszej szkoły udziału w projekcie Handballmani 🤾🏻‍♀️

          Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie mogli uczestniczyć w tej wartościowej inicjatywie, rozwijając swoje sportowe pasje, zdobywając nowe doświadczenia oraz promując aktywny styl życia.

          Dziękujemy za wyróżnienie i owocną współpracę. Mamy nadzieję na kolejne wspólne działania na rzecz rozwoju piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży.

        • Kolejny sukces sportowy ucznia klasy 2b

        • Dnia 13.06.2026 r. uczeń klasy 2b Jakub Zdunkiewicz zajął 2. miejsce

          w Ślężańskim Biegu Młodzieżowym na stadionie miejskim w Sobótce.

          Dystans 400m pokonał w znakomitym czasie 1,18 min.

           

          Gratulacje i wielkie brawa :) 

      • Wycieczka do Krakowa
        • Wycieczka do Krakowa

        • W dniach 9-10.06.2026 r. uczniowie kl. 3B i kl. 2B wzięli udział w dwudniowej wycieczce edukacyjno- krajoznawczej do Krakowa i Wieliczki. Celem wyjazdu było poznanie zabytków małopolski, poszerzenie wiedzy historycznej oraz integracja zespołów klasowych.

          Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kraków: Zamek Królewski oraz Katedrę na Wawelu. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudził Smok Wawelski. Następnie podziwialiśmy piękny Rynek z Sukiennicami oraz Kościół Mariacki. Dopełnieniem dnia były własnoręczne wypieki w Muzeum Obwarzanka i odpoczynek na słynnej ławeczce naszego patrona prof. Stefana Banacha.

          Drugiego dnia zwiedzaliśmy słynną Kopalnię Soli w Wieliczce. Podczas podziemnej trasy uczniowie poznali historię wydobycia soli, zobaczyli solne komory, rzeźby oraz kaplicę św. Kingi.

          Wycieczka dostarczyła wiele niezapomnianych wrażeń i była cenna lekcją historii. Z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.😃

          Ogromne brawa dla Rodziców, którzy byli ogromnym wsparciem w opiece nad naszymi milusińskimi. Dziękujemy paniom: Annie Kobuszewskiej, Karinie Daroszewskiej i Magdalenie Haraburdzie.😃😃😃

           

          Opiekunowie: Agnieszka Chruściel, Marzena Kalbarczyk, Mariola Jaremko, Iwona Szwedo

      • Zielona szkoła w Radkowie
        • Zielona szkoła w Radkowie

        • W dniach 20.05-22.05.2026r. klasa 6b wzięła udział w zielonej szkole w Radkowie. Był to wyjątkowy wyjazd w Góry Stołowe, który połączył aktywność fizyczną, edukację przyrodniczą oraz budowanie relacji rówieśniczych. Ośrodek, w którym mieszkaliśmy, zlokalizowany jest bezpośrednio nad Zalewem Radkowskim.

          W ramach wyjazdu szóstoklasiści:

          -wzięli udział w pieszej wycieczce na punkt widokowy Guzowata, skąd podziwiali piękną panoramę Gór Stołowych i Zalewu Radkowskiego,

          -bezpiecznie pływali na kajakach po zalewie,

          -próbowali swoich sił we wspinaczce na specjalnie przygotowanych ściankach pod okiem instruktorów,

          -ćwiczyli skupienie i odpowiednią technikę strzału podczas profesjonalnych zajęć łuczniczych,

          -rozegrali mecze w nietypową, bezkontaktową grę drużynową tchoukball oraz poznali tradycyjne gry z różnych zakątków globu w ramach bloku „gry świata”,

          -wzięli udział w pełnej emocji, strategicznej grze terenowej „flagi”.

          Wieczorami klasa integrowała się przy grze w „gangsterów” oraz spędzała czas przy ognisku. Wspólne pieczenie kiełbasek stworzyło wyjątkową atmosferę sprzyjającą rozmowom i dobrej zabawie.

          Wyjazd okazał się doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę, budowania silniejszych więzi i aktywnego spędzania czasu. Do szkoły wróciliśmy w świetnych humorach, z pozytywną energią oraz mnóstwem niezapomnianych wspomnień!

          Nauczyciele Sławomir Milczarek, Iwona Szwed.

           

      • Wielki sukces! Złoty medal dla Niny Juszczyszyn!
        • Wielki sukces! Złoty medal dla Niny Juszczyszyn!

        • 14 maja 2026 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Igrzyskach Dzieci w lekkiej atletyce. Nasi młodzi sportowcy z wielkim zaangażowaniem rywalizowali z rówieśnikami, dając z siebie wszystko w każdej konkurencji.

          Nasi uczniowie wystartowali w następujących dyscyplinach: biegi na 60 m, 300 m, 1000 m, sztafeta 4x100 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową

          Z ogromną dumą informujemy o spektakularnym osiągnięciu Niny Juszczyszyn z klasy 5b, która nie dała szans rywalkom i zajęła I miejsce w biegu na 300 metrów!!! 🥇🏃‍♀️

          Fantastyczny wynik odnotował również Michał Grzempowski z klasy 6a, który po świetnych próbach wywalczył awans do wielkiego finału w skoku w dal!🏅

          Wszystkim reprezentantom serdecznie dziękujemy za wolę walki, sportową postawę i godne reprezentowanie naszej szkoły. Ninie składamy wielkie gratulacje i życzymy kolejnych złotych medali na bieżni! 🏆👏

          Nauczyciele: Iwona Szwedo i Dominik Moleńdzińśki

      • Ogólnopolski Konkurs LEON dla klas 1-3 wyniki 🦎🦎🦎
        • Ogólnopolski Konkurs LEON dla klas 1-3 wyniki 🦎🦎🦎

        • Z radością informujemy o wynikach konkursu LEON! Mamy laureatów w części matematycznej i zintegrowanej. 🏆

           

          Matematyka klasa 1

          Laureaci

          ARTUR PYVOVAROV 

          KAROL ROHM

          OLGERD NESTEROVYCH 1b

          STAS KUCHARSKI

          JERZY CHMARA 1a

          TADEK MAŁECKI 1c

          LEON GORCZYCA 1a

          MIKOŁAJ KOZIOŁEK 

          ANTONI KOZIOŁ 1a

          MACIEK SOĆKO 1a

           

          Matematyka klasa 2

          Miejsce 3

          BRUNON OLEKSY 2b

          TADEUSZ KORDAS 2c

          RAFAL KURICKI 2a

          DAWID DUBER 2b

          HANIA KRACZKOWSKA 2c

           

          Matematyka klasa 3

          Miejsce 1

           

          BORYS NAWROCKI 3a

          SZYMON MECH 3a

          KAROL WIEWIÓR 3a

           

          Miejsce 2

          LENA PASIERSKA 3a

           

          Miejsce 4

           

          JAKUB GAJĘCKI 3c

          IGOR DAROSZEWSKI 3b

          DARIA KAŹMIERCZAK

           

          Część zintergrowana Klasa 2

           

          Laureaci

           

          ALICJA STANIOCH 2b

          LEON BAJZERT 2b

          KAROLINA KOBUSZEWSKA 2b

          HANIA KRACZKOWSKA 2c

           

          Gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów!

      • Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego "LEON"- wyniki
        • Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego "LEON"- wyniki

        • Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego "LEON" rozstrzygnięty. Z radością informujemy, że mamy laureatów!

           

           

          KLASA 1

           

          3.miejsce - Artur Pyvovarov kl. 1c

          4.miejsce - Leon Kołodziej kl. 1c

          6.miejsce - Charlie Koka kl. 1c

          7.miejsce - Olgerd Nesterovych kl. 1b

          8.miejsce - Laura Marszałek kl. 1c

          10.miejsce - Jerzy Chmara kl. 1a

           

          KLASA 2

           

          6.miejsce - Alicja Stanioch kl. 2b

          8.miejsce - Marta Krupa kl. 2b

           

          Wśród uczniów klas trzecich najlepsze wyniki uzyskali:

           

          Łucja Sabat kl. 3a

          Szymon Mech kl. 3a

          Adam Rogowski kl. 3a

           

          Serdecznie gratulujemy:)

           

          Magdalena Kudlak

      • ZEBRANIA
        • ZEBRANIA

        • Szanowni Państwo,

          informujemy, że zebrania z rodzicami odbędą się w następujących terminach:

          27 maja 2026 r. (środa) – klasy I–III, godz. 17:00

          28 maja 2026 r. (czwartek) – klasy IV–VIII, godz. 17:00

          Przydział sal:

          27 maja

          1a – s.113
          1b – s.116
          1c – s. 110
          2b – s. 112
          3a – s. 115
          3b – w innym terminie
          3c – s. 114

          28 maja
          2a - 113
          2c – s. 116
          4a – s. 143
          4b – s. 113
          4c – s.114
          5a – s. 55
          5b – s. 29
          5c – s.116
          6a – s. 101
          6b – s. 52
          6c – s. 142
          7a – s. 53
          7b – s. 54
          7c – s. 146
          8a – s. czytelnia
          8b – s. 30
          8c – s. 145

        • SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA DLA KLAS 1-3

        • W dniu 14.05.2026 r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Pisania dla klas 1-3, którego celem było rozwijanie umiejętności estetycznego i czytelnego pisma oraz kształtowanie staranności w zapisie.

           

          Komisja konkursowa po analizie wszystkich prac wyłoniła laureatów oraz przyznała wyróżnienia następujący uczniom i uczennicom na poszczególnych poziomach:

           

          Poziom klas pierwszych:

          I miejsce - Tymon Grześkowiak 1b

          II miejsce - Ewa Kurchyna 1a

          III miejsce - Emilia Figaszewska 1b

           

          Wyróżnienia:

          Maciej Kozioł 1b

          Filip Olchówka 1c

           

          Poziom klas drugich:

          I miejsce - Barbara Szulakowska 2b

          II miejsce - Aleksander Przyborowski 2a

          III miejsce - Swietlana Sysoniuk 2c

           

          Wyróżnienia:

          Matylda Miller 2b

          Agata Brazhnikova 2a

           

          Poziom klas trzecich:

          I miejsce - Milena Lachowska 3b

          II miejsce - Łucja Sabat 3a

          III miejsce - Emilia Prymon 3b

           

          Wyróżnienia:

          Laura Szkup 3a

          Maria Bartkowiak 3c

           

          Zwycięzcom gratulujemy osiągniętych wyników, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie. J

           

          Konkurs pokazał wysoki poziom umiejętności oraz zainteresowanie sztuką pięknego pisania.

          Organizatorki: Agnieszka Chruściel, Marzena Kalbarczyk

      • Z wizytą w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu 🚔
        • Z wizytą w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu 🚔

        • W poniedziałkowy ranek uczniowie klasy 3a i 3c wyruszyli na spotkanie z policjantami Oddziału Prewencji we Wrocławiu. 

          Była to wyjątkowa okazja, aby poznać codzienną pracę funkcjonariuszy oraz sprzęt wykorzystywany podczas służby. 

          Atrakcją dla uczniów był pokaz formowania kordonu. Policjanci na sygnał dowódcy błyskawicznie ustawili się w równej linii, ramię w ramię, tworząc zwartą ścianę z tarcz ochronnych. Dzieci mogły zobaczyć, jak ważna w Policji jest dyscyplina i współpraca. Funcjonariusze zaprezentowali również "żółwia"- pokaz ten wyjaśnił, jak policjanci chronią się przed niebezpiecznymi przedmiotami. 

          Na koniec znalazł się czas na eksplorowanie radiowozów policyjnych. Dzieci wchodziły do furgonów i włączały sygnały dźwiękowe i świetlne.  🚓🚓🚓

          Na wszystkie pytania uczniów odpowiadał podkomisarz Jacek Korbal, który oprowadzał trzecioklasistów po Oddziale Prewencji.  

      • Handballmania 🤾‍♂️🔥
        • Handballmania 🤾‍♂️🔥

        • 📅09.05 (sobota) był dla naszej szkolnej drużyny piłki ręcznej dniem pełnym wielkich emocji i niezapomnianych sportowych przeżyć! 🤾‍♂️🔥

          Nasi uczniowie mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w niezwykle ważnym meczu piłki ręcznej, podczas którego Śląsk Wrocław wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, czyli Superligi Mężczyzn ! 💚🤍❤️

          Już przed pierwszym gwizdkiem emocje były ogromne. Reprezentując dumnie SP 53, wbiegliśmy na środek hali Orbita, mając możliwość poczuć atmosferę prawdziwego sportowego święta. Dodatkowo nasi uczniowie przeżyli wyjątkowy moment, wyprowadzając zawodników drużyny gości i wbiegając razem z nimi na parkiet. 👏🏟️

          To wydarzenie było nie tylko okazją do kibicowania na najwyższym poziomie, ale również ogromną inspiracją dla naszych młodych sportowców. Takie chwile pokazują, jak piękne emocje niesie sport, jak ważna jest pasja, zaangażowanie i praca zespołowa. 💪🔥

          Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu i gratulujemy awansu drużynie Śląska Wrocław! 👏🎉

           

      • Patriotyczny konkurs recytatorski "Mów sercem"
        • Patriotyczny konkurs recytatorski "Mów sercem"

        • W czwartek 7 maja w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski o charakterze patriotycznym dla uczniów klas 1–3 pod hasłem „Mów sercem”. W wydarzeniu wzięło udział czternaścioro uczniów wyłonionych wcześniej podczas eliminacji klasowych.

           

          Uczestnicy zaprezentowali niezwykle ambitne i trudne utwory poetyckie, które przedstawili z ogromnym zaangażowaniem, wrażliwością i emocjami. Dzieci zadbały nie tylko o piękną recytację, ale również o odpowiednią oprawę artystyczną – wykorzystywały rekwizyty, a jedna z uczestniczek wzbogaciła swój występ także elementami wokalnymi. Każdy występ był wyjątkowy i poruszający, a młodzi artyści udowodnili, że patriotyzm można wyrażać całym sercem.

           

          Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom.

          Przyznano trzy miajsca:

          I Alicja Stanioch 2b

          II Leon Bajzert 2b

          III Jezry Chmara 1a

           

          Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i niespodzianki, ponieważ każde dziecko zasłużyło na uznanie za włożony wysiłek, odwagę i piękne interpretacje poezji patriotycznej. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za dostarczenie wielu wzruszeń oraz niezapomnianych emocji.

           

           

      • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU ANGIELSKIM
        • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU ANGIELSKIM

        • Informujemy, że w tym tygodniu odbył się etap szkolny konkursu. Emocje były duże, wybór bardzo trudny, gdyż wszyscy kandydaci zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Do finału, który odbędzie się 2 czerwca, przechodzą następujące uczennice:

          1. Anna Bartkowiak 6a

          2. Nina Sawirska 5c

          3. Laura Stanioch 6a

          Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i trzymamy kciuki za finalistów!

          Nauczyciele języka angielskiego 

        • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

        • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

          informujemy, że w dniach 11–13 maja 2026 roku odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Każdego dnia rozpoczęcie egzaminu zaplanowano na godzinę 9:00. Prosimy, aby uczniowie stawili się w szkole o godzinie 8:30.

          Harmonogram egzaminów:

          • 11 maja 2026 r. (poniedziałek) – język polski – czas trwania: 150 minut
          • 12 maja 2026 r. (wtorek) – matematyka – czas trwania: 125 minut
          • 13 maja 2026 r. (środa) – język obcy nowożytny – czas trwania: 110 minut

          Ważne informacje organizacyjne:

          • Na egzamin należy przynieść wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem.
          • Na egzamin z matematyki uczniowie powinni dodatkowo zabrać linijkę.
          • Zabrania się wnoszenia i korzystania z urządzeń telekomunikacyjnych.
          • Uczniowie rozwiązują zadania samodzielnie.
          • Uczniowie mogą przynieść butelkę wody.

          Organizacja pracy szkoły:

          Świetlica szkolna zapewnia opiekę wyłącznie uczniom wcześniej zapisanym którym rodzice nie mają możliwości zapewnienia opieki w domu. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie takiej potrzeby wychowawcy lub w świetlicy. W dniach egzaminów nie będą wydawane obiady szkolne.

          W tym czasie szkoła pracuje w trybie zapewniającym odpowiednie warunki do pracy zdającym.

          Bardzo prosimy o ograniczenie przebywania na terenie szkoły do niezbędnego minimum oraz zachowanie ciszy.

          Życzymy wszystkim uczniom powodzenia oraz spokoju i koncentracji w czasie egzaminów!

      • Akcja społeczno – edukacyjna Żonkile
        • Akcja społeczno – edukacyjna Żonkile

        •  

             Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 11 we Wrocławiu po raz kolejny wzięli udział w akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile organizowanej przez  Muzeum Żydów Polskich  POLIN  w Warszawie. Celem akcji jest upamiętnienie i oddanie czci ofiarom powstania w getcie warszawskim – 19 kwietnia 2026 roku minęła 83. rocznica tych tragicznych wydarzeń. Pomimo upływu lat powinniśmy pamiętać nie tylko o żydowskich powstańcach, ale także o wszystkich ofiarach holokaustu, które pochłonęła II wojna światowa. 

             Uczniowie z klasy 8a: Kaelyn Bastin, Maja Bieda, Diana Chikel, Bartłomiej Gaim, Veronika Klym, Weronika Melnyk-Łuczyńska, Mikołaj Szpik,  Natalia Szymczyk,              z klasy 8b: Zofia Chmielewska, Martyna Dobrogórska, Dominika Dwojak, Zuzanna Kałwak, Helena Krajewska, Agata Niedzielska, Sofija Osipczyk, Lena Sosnal, Julia Talarek, Hanna Walczak oraz z klasy 8c: Jan Banasiak, Jacek Bober, Aleksandra Ignasiak, Patrycja Kosiorek, Lena Mielcarek, Amelia Olipa, Carmela Siekierska wykonali ponad 600 papierowych żonkili, które  przypinali uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły.

             Dlaczego żonkile? Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. W tym roku hasłem przewodnim jest odwaga w różnych jej przejawach.

            Poznając  historię,  kulturę, zwyczaje różnych narodów, wyznań, wskazujemy, jak ważna jest tolerancja w codziennym życiu społecznym.

                                                                                            Szkolna koordynatorka akcji

                                                                                                      Dorota Żukowska

           

      • Rekrutacja do świetlicy

      • Opublikowano: 1.09.2023 r.

        Drodzy Rodzice,

        serdecznie witamy i zapraszamy do świetlicy szkolnej dnia 04.09.2023 r. w celu rekrutacji na Nowy Rok szkolny 2023/2024.

        Więcej informacji w zakładce świetlica, karta zapisu w plikach do pobrania.

        Zobacz więcej