Strona główna

        • Goście na treningu Handballmani !
          • Goście na treningu Handballmani !

            Wczoraj naszą szkolną drużynę piłki ręcznej, trenującą w ramach programu Handballmania, odwiedzili wyjątkowi goście – trenerzy oraz zawodnicy pierwszoligowego zespołu WKS ŚLASK WROCŁAW. Nasi uczniowie mieli okazję nie tylko poznać profesjonalnych sportowców, ale także wspólnie z nimi uczestniczyć w treningu. Była to niezwykła lekcja sportowej pasji, zaangażowania i pracy zespołowej. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałą nagrodę, bilety na najbliższy mecz drużyny WKS Śląsk Wrocław, który odbędzie się w hali Orbita już 05.10.2025 r.

        • Samorząd Uczniowski
          • Samorząd Uczniowski

            Szanowni Państwo ogłaszamy,

            że po emocjonującej kampanii wyborczej i przeliczeniu głosów ustalono skład Zarządu Rady Samorządu Uczniowskiego:

            Przewodniczący: Tobiasz Mendyka 8c

            Zastępca Przewodniczącego: Amelia Kostecka 7c

            Rzecznik ds. Uczniów: Hanna Daroszewska 7b

            W Skład Komisji Wyborczej weszli

          • ROZSYPAŁ SIĘ WOREK Z MEDALAMI !!!!

            W sobotę, tj. 27.09.2025 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wrocławskiego w Lekkiej Atletyce w Długołęce.

            W biegu na 60 m złoty medal zdobył uczeń klasy 3a Aleksander Skóra.

            Z kolei Jakub Zdunkiewicz z klasy 2b zdobył złoty medal na 200m oraz srebrny medal na 60m, w kategorii U10 (under 10).
            Dodatkowo w niedzielę, tj. 29.09.2025 r. w ramach zawodów Great Kids w parku Szczytnickim, Kuba zdobył 1 miejsce na 200m w swojej kategorii wiekowej.

          • Zawody „Orientuj się w Aglomeracji” - biegi na orientację


            We wtorek, 30.09.2025r. liczna reprezentacja naszej szkoły w składzie: Bogulska Wiktoria 6b, Grochowska Zuzanna 6b, Pióro Hanna 6b, Schmidt Laura 6b, Szwedo Mateusz 6b, Kohut Igor 6c, Ponomarenko Sofiia 6c, Wojciechowska Oliwia 6c, Bajzert Gabriela 7b, Daroszewska Hanna 7b, Fudała Agata 7b, Hołowczak Jan 7b, Morawiec Jan 7b, Siupka Patrycja 7b, Fisz Natalia 7c, Morawska Malwina 7c, Pich Martyna 7c, Banasiak Jan 8c, Królikowski Mikołaj 8c - wzięła udział w zawodach w biegu na orientację - "Orientuj się w Aglomeracji" w Parku Miejskim w Strzelinie.

        • Wejście do szkoły
          • Wejście do szkoły

            Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
            dla zapewnienia bezpieczeństwa uczniów oraz sprawnej organizacji pracy szkoły przypominamy o obowiązujących zasadach przy wejściu do budynku:

            Wejście do szkoły
            - Odbywa się wyłącznie głównym wejściem, nadzorowanym przez pracownika szkoły.
            Uczniowie klas I-III
            - Uczniowie wchodzą do szkoły samodzielnie przez główne wejście.
            - Rodzice/opiekunowie mogą towarzyszyć dziecku wyłącznie do „Strefy Rodzica”.
            - Odbiór uczniów klas I- III odbywa się także w „Strefie Rodzica”.

        • ZEBRANIA Z RODZICAMI
          • ZEBRANIA Z RODZICAMI

            Zapraszamy na zebrania w dniach 10 i 11 września 2025 r. o godz. 17.00.
            Rodzice uczniów klas 4–8, oprócz spotkania z wychowawcą, wezmą udział w spotkaniu z nauczycielem edukacji zdrowotnej, który przedstawi program nauczania, cele zajęć oraz materiały dydaktyczne.

            Harmonogram:

            10 września 2025 r. (środa), godz. 17.00
            klasy 2 i 3 oraz kl. 5b – spotkania z wychowawcami,

        • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

            Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 dla klas IV-VIII odbędzie się 1 września na boisku szkolnym o godz. 8.30.
            Po uroczystości uczniowie spotykają się z wychowawcami w wyznaczonych salach.

            4a - sala 116
            4b - sala 114
            4c - sala 115
            5a - sala 113
            5b - sala 29
            5c - sala 143
            6a - sala 101
            6b - sala 52
            6c - sala 142
            7a - sala 53
            7b - sala 54
            7c - sala 146
            8a - sala 145
            8b
            - sala 30
            8c - sala 55

        • Z żalem zawiadamiamy
          • Z żalem zawiadamiamy

            Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Wandy Siemianowicz wieloletniej Dyrektor naszej szkoły.

            Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako osoba oddana uczniom i szkole, pełna życzliwości i zaangażowania. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia.

            Społeczność Szkoły Podstawowej nr 53 im. Profesora Stefana Banacha

          • TANECZNY SUKCES!

            Z dumą informujemy, że Piotr Wojciechowski z klasy 4a osiągnął znakomite wyniki w odbywających się w maju br. tanecznych Mistrzostwach Polski Federacji WADF.

            Piotr zajął 1. miejsce i zdobył złoty medal.

            Nasz uczeń ma na swoim koncie wiele innych wspaniałych rezultatów, między innymi 1.miejsce w Mistrzostwach Polski w tańcu nowoczesnym w Inowrocławiu.

        • Bądźmy bezpieczni!
          • Bądźmy bezpieczni!

            W dniach 9 i 10.06. 2025 r. w naszej szkole w klasach 1-3 odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy "Mały ratownik" oraz prelekcja dotycząca zasad bezpieczeństwa podczas wakacji.

            Zajęcia poprowadził strażnik miejski Wrocławia i ratownik medyczny w jednej osobie- pan Marcin Marcinkowski.

          • WIZYTA W WARSZTACIE STOLARSKIM

            Dnia 12 czerwca klasa 3 a była z wizytą w stolarni u pana Wojtka przy ul. Strachocińskiej.

            To było bardzo ciekawe doświadczenie dla dzieci, ponieważ miały okazje zobaczyć, jak powstają drewniane przedmioty codziennego użytku. Pan Wojtek opowiedział o swojej pracy, pokazał różne narzędzia oraz etapy obróbki drewna. Uczniowie pod okiem fachowca wykonali dwa domki dla ptaków, przygotowując samodzielnie poszczególne elementy. Wizyta była bardzo ciekawa i pozwoliła dzieciom lepiej zrozumieć, na czym polega praca stolarza. Uwieńczeniem tego niezwykłego wyjścia była konsumpcja przepysznej pizzy.

          • WYCIECZKA DO KUDOWY ZDRÓJ.

            Dnia 10 czerwca klasy 2 b i 3 a wybrały się na wycieczkę do Kudowy Zdrój. Głównym celem wyprawy było przejście Szlakiem Ginących Zawodów. Mieliśmy okazję zobaczyć jak dawniej pracowali rzemieślnicy, tacy jak garncarze, piekarze, kowale i wiele innych zapomnianych zawodów. Uczniowie mogli zapoznać się z wieloma przedmiotami, których niestety nie ma już w codziennym użytku. Następnie udaliśmy się do pięknego Parku Zdrojowego, gdzie spacerowaliśmy alejkami i podziwialiśmy przyrodę i urok tego miejsca. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wszystkim wielu ciekawych wrażeń.

        • Życzymy Wam powrotu do zdrowia!
          • Życzymy Wam powrotu do zdrowia!

            Prace uczniów kl. 1-3 naszej szkoły stały się inspiracją do powstania wystawy

            w Pediatrycznej Izbie Przyjęć Szpitala przy ul. Koszarowej.

            Dzieci z klas młodszych, w tak piękny sposób przekazały wszystkim małym pacjentom życzenia powrotu do zdrowia, a lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi pomocniczemu szpitala, gorące podziękowania za opiekę nad dziećmi i ich rodzinami.

        • Sukces naszego ucznia
          • Sukces naszego ucznia

            Na przełomie maja i czerwca nasz uczeń Adam Rogowski z klasy 2a, grający w zespole FC Wrocław Academy, wraz ze swoją drużyną wygrał międzynarodowy turniej Anchor Cup w Kołobrzegu, a także kolejny międzynarodowy turniej Wrocław Summer Cup. Drużyna Adama stanęła na podium.

            Gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów!

    • Nagłówek

      • prolib
      • Odnośnik: https://sieciaki.pl/
      • Odnośnik: https://towarzystwonaszdom.pl/
      • Odnośnik: http://www.safehome.pl/
      • Odnośnik: https://www.schroniskowroclaw.pl/
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1145605