Strona główna
Sukcesy uczniów w konkursie InstaLogik – VII edycja 2025/2026
Z radością informujemy o wspaniałych osiągnięciach naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie InstaLogik VII edycja (2025/2026).
Jest to konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4–8 szkoły podstawowej. Jego celem jest rozwijanie logicznego myślenia, zainteresowań matematyką oraz wprowadzanie młodzieży w świat programowania i myślenia komputacyjnego. Konkurs składa się z trzech etapów i stanowi doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności oraz rozwijania pasji. Tym bardziej cieszy fakt, że nasi uczniowie osiągnęli tak wysokie wyniki na szczeblu ogólnopolskim.👩🏫
Uczniowie przygotowani przez p. Marlenę Lachowską
Zakończenie Roku Szkolnego
Szanowni Państwo,
ze względu na prognozowane wysokie temperatury oraz mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo uczniów, uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się według poniższego harmonogramu:W przypadku sprzyjających warunków pogodowych (uroczystość na boisku szkolnym).
7.30–8.15 – klasy 7 – 8
8.30–9.15 – klasy 1 – 3
9.30–10.00 – klasy 4–6
Klasowa Kapsuła Czasu, czyli niesamowity lot w przyszłość 🚀🚀🚀
W klasach „c” Kapsuła Czasu powoli staje się tradycją. W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie wraz ze swoim wychowawcą wzięli udział w wyjątkowym projekcie- stworzeniu Klasowej Kapsuły Czasu, czyli symbolicznej podróży w przyszłość.
Każdy uczeń napisał list do siebie… z przyszłości. Dodatkowo do kapsuły trafiły listy pisane do wybranej koleżanki lub kolegi z klasy. Kapsuła została zakopana na szkolnym patio i spędzi tam pięć lat. Projekt okazał się piękną okazją do wspólnego tworzenia historii.
Projekt Handballmania 🤾🏻♀️🤾🏻♀️🤾🏻♀️
W poprzednim tygodniu mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Śląska, Marcina Ciarkowskiego oraz Mateusza Jankowskiego, trenera drużyny WKS Śląsk Wrocław. Podczas spotkania wręczyli oni naszej Dyrekcji podziękowania za umożliwienie uczniom naszej szkoły udziału w projekcie Handballmani 🤾🏻♀️
Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie mogli uczestniczyć w tej wartościowej inicjatywie, rozwijając swoje sportowe pasje, zdobywając nowe doświadczenia oraz promując aktywny styl życia.
Kolejny sukces sportowy ucznia klasy 2b
Dnia 13.06.2026 r. uczeń klasy 2b Jakub Zdunkiewicz zajął 2. miejsce
w Ślężańskim Biegu Młodzieżowym na stadionie miejskim w Sobótce.
Dystans 400m pokonał w znakomitym czasie 1,18 min.
Gratulacje i wielkie brawa :)
Wycieczka do Krakowa
W dniach 9-10.06.2026 r. uczniowie kl. 3B i kl. 2B wzięli udział w dwudniowej wycieczce edukacyjno- krajoznawczej do Krakowa i Wieliczki. Celem wyjazdu było poznanie zabytków małopolski, poszerzenie wiedzy historycznej oraz integracja zespołów klasowych.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kraków: Zamek Królewski oraz Katedrę na Wawelu. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudził Smok Wawelski. Następnie podziwialiśmy piękny Rynek z Sukiennicami oraz Kościół Mariacki. Dopełnieniem dnia były własnoręczne wypieki w Muzeum Obwarzanka i odpoczynek na słynnej ławeczce naszego patrona prof. Stefana Banacha.
Zielona szkoła w Radkowie
W dniach 20.05-22.05.2026r. klasa 6b wzięła udział w zielonej szkole w Radkowie. Był to wyjątkowy wyjazd w Góry Stołowe, który połączył aktywność fizyczną, edukację przyrodniczą oraz budowanie relacji rówieśniczych. Ośrodek, w którym mieszkaliśmy, zlokalizowany jest bezpośrednio nad Zalewem Radkowskim.
Wielki sukces! Złoty medal dla Niny Juszczyszyn!
14 maja 2026 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Igrzyskach Dzieci w lekkiej atletyce. Nasi młodzi sportowcy z wielkim zaangażowaniem rywalizowali z rówieśnikami, dając z siebie wszystko w każdej konkurencji.
Nasi uczniowie wystartowali w następujących dyscyplinach: biegi na 60 m, 300 m, 1000 m, sztafeta 4x100 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową
Ogólnopolski Konkurs LEON dla klas 1-3 wyniki 🦎🦎🦎
Z radością informujemy o wynikach konkursu LEON! Mamy laureatów w części matematycznej i zintegrowanej. 🏆
Matematyka klasa 1
Laureaci
ARTUR PYVOVAROV
KAROL ROHM
OLGERD NESTEROVYCH 1b
STAS KUCHARSKI
JERZY CHMARA 1a
TADEK MAŁECKI 1c
LEON GORCZYCA 1a
MIKOŁAJ KOZIOŁEK
ANTONI KOZIOŁ 1a
MACIEK SOĆKO 1a
Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego "LEON"- wyniki
Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego "LEON" rozstrzygnięty. Z radością informujemy, że mamy laureatów!
KLASA 1
3.miejsce - Artur Pyvovarov kl. 1c
4.miejsce - Leon Kołodziej kl. 1c
6.miejsce - Charlie Koka kl. 1c
7.miejsce - Olgerd Nesterovych kl. 1b
8.miejsce - Laura Marszałek kl. 1c
ZEBRANIA
Szanowni Państwo,
informujemy, że zebrania z rodzicami odbędą się w następujących terminach:
27 maja 2026 r. (środa) – klasy I–III, godz. 17:00
28 maja 2026 r. (czwartek) – klasy IV–VIII, godz. 17:00
Przydział sal:
27 maja
1a – s.113
1b – s.116
1c – s. 110
2b – s. 112
3a – s. 115
3b – w innym terminie
3c – s. 114
SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA DLA KLAS 1-3
W dniu 14.05.2026 r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Pisania dla klas 1-3, którego celem było rozwijanie umiejętności estetycznego i czytelnego pisma oraz kształtowanie staranności w zapisie.
Komisja konkursowa po analizie wszystkich prac wyłoniła laureatów oraz przyznała wyróżnienia następujący uczniom i uczennicom na poszczególnych poziomach:
Z wizytą w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu 🚔
W poniedziałkowy ranek uczniowie klasy 3a i 3c wyruszyli na spotkanie z policjantami Oddziału Prewencji we Wrocławiu.
Była to wyjątkowa okazja, aby poznać codzienną pracę funkcjonariuszy oraz sprzęt wykorzystywany podczas służby.
Atrakcją dla uczniów był pokaz formowania kordonu. Policjanci na sygnał dowódcy błyskawicznie ustawili się w równej linii, ramię w ramię, tworząc zwartą ścianę z tarcz ochronnych. Dzieci mogły zobaczyć, jak ważna w Policji jest dyscyplina i współpraca. Funcjonariusze zaprezentowali również "żółwia"- pokaz ten wyjaśnił, jak policjanci chronią się przed niebezpiecznymi przedmiotami.
Handballmania 🤾♂️🔥
📅09.05 (sobota) był dla naszej szkolnej drużyny piłki ręcznej dniem pełnym wielkich emocji i niezapomnianych sportowych przeżyć! 🤾♂️🔥
Nasi uczniowie mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w niezwykle ważnym meczu piłki ręcznej, podczas którego Śląsk Wrocław wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, czyli Superligi Mężczyzn ! 💚🤍❤️
Patriotyczny konkurs recytatorski "Mów sercem"
W czwartek 7 maja w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski o charakterze patriotycznym dla uczniów klas 1–3 pod hasłem „Mów sercem”. W wydarzeniu wzięło udział czternaścioro uczniów wyłonionych wcześniej podczas eliminacji klasowych.
Uczestnicy zaprezentowali niezwykle ambitne i trudne utwory poetyckie, które przedstawili z ogromnym zaangażowaniem, wrażliwością i emocjami. Dzieci zadbały nie tylko o piękną recytację, ale również o odpowiednią oprawę artystyczną – wykorzystywały rekwizyty, a jedna z uczestniczek wzbogaciła swój występ także elementami wokalnymi. Każdy występ był wyjątkowy i poruszający, a młodzi artyści udowodnili, że patriotyzm można wyrażać całym sercem.
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU ANGIELSKIM
Informujemy, że w tym tygodniu odbył się etap szkolny konkursu. Emocje były duże, wybór bardzo trudny, gdyż wszyscy kandydaci zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Do finału, który odbędzie się 2 czerwca, przechodzą następujące uczennice:
1. Anna Bartkowiak 6a
2. Nina Sawirska 5c
3. Laura Stanioch 6a
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
informujemy, że w dniach 11–13 maja 2026 roku odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Każdego dnia rozpoczęcie egzaminu zaplanowano na godzinę 9:00. Prosimy, aby uczniowie stawili się w szkole o godzinie 8:30.
Harmonogram egzaminów:
- 11 maja 2026 r. (poniedziałek)
"PAINT A WORD - SPRING EDITION"
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły KAROL ROHM z kl. 1c zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Językowym "PAINT A WORD - SPRING EDITION" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 we Wrocławiu.
Wyniki znajdują się tu: https://sp3wroc.edupage.org/news/?gtnid=313#news-313
Akcja społeczno – edukacyjna Żonkile
Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 11 we Wrocławiu po raz kolejny wzięli udział w akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Celem akcji jest upamiętnienie i oddanie czci ofiarom powstania w getcie warszawskim – 19 kwietnia 2026 roku minęła 83. rocznica tych tragicznych wydarzeń. Pomimo upływu lat powinniśmy pamiętać nie tylko o żydowskich powstańcach, ale także o wszystkich ofiarach holokaustu, które pochłonęła II wojna światowa.
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1158334